Unikalność czy powtarzalność?
Precyzyjne wykonanie, unikalność i wielkie serce wkładane w tworzenie każdego egzemplarza. Na drugim końcu – plastikowe, jednakowe, produkowane w kraju, w którym siła robocza kosztuje grosze. Bombka choinkowa, bo o niej mowa, to nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Mimo, że spędzamy je w coraz bardziej różnorodny sposób, mało który dom w tym okresie nie posiada chociażby niewielkiego stroika z igliwia, z przywieszonymi bombkami. Ich wybór na rynku jest ogromny, a ceny zróżnicowane. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego bombka ręcznie robiona kosztuje więcej.
Od czego zależy cena bombek?
Na cenę każdego produktu składa się cena surowców, z jakich powstaje. To również wynagrodzenie pracowników oraz koszty transportu, jeśli produkt sprzedaje się innym miejscu, niż zakład produkcyjny. Wśród innych czynników mających wpływ na cenę sprzedaży produktu wymienić należy popyt i liczbę wyprodukowanych egzemplarzy. Istotna może być też historia, która wiąże się z produktem, dotycząca na przykład poprzedniego właściciela przedmiotu.
W zależności od użytego surowca, stopnia skomplikowania wzoru czy czasu poświęconego na jej stworzenie, bombki ręcznie malowane muszą być droższe od jej seryjnego, wykonanego w fabryce odpowiednika. Niewysoka cena bombek importowanych, do niedawna masowo zajmujących sklepowe półki w okresie przedświątecznym, była adekwatna do ich jakości.
Bombka ręcznie robiona – jakość, unikalność, serce
Nie sposób jednak porównywać plastikowych kulek, pokrytych farbą matową lub brokatową, z małymi dziełami sztuki w najróżniejszych kształtach. Są one zdobione z niebywałą dbałością o każdy detal. Bombka ręcznie malowana może być zdobiona haftem diamentowym, kryształami Svarowskiego. Bombka szklana o dowolnym kształcie, to ciesząca oczy i budząca wspomnienia ozdoba świątecznego stroika czy choinki. To również produkt, który sam świetnie nadaje się na prezent.
Wszystko dzięki użyciu wysokiej jakości produktów, staranności wykonania czy ilości o wiele mniejszej, niż produkt wytwarzany maszynowo. Jedno jest pewne. Wszystkie te cechy sprawią, że klienci docenią walory bombek wytwarzanych ręcznie i zapłacą za ich jakość tyle, ile jest ona warta.